Korekcja zmarszczek jest również możliwe poprzez wykorzystanie inwazyjnych zabiegów przeciwzmarszczkowych. Dermabrazja i mikrodermabrazja mają na celu usunięcie zewnętrznej warstwy skóry, co umożliwia wzrost świeżej, zdrowej skóry. Podstawową różnicą dzielącą obie metody usuwania zmarszczek jest ilość skóry usuniętej podczas zabiegu.

Dermabrazja i mikrodermabrazja jako skuteczne metody likwidacji zmarszczek

Dermabrazja jest bardziej inwazyjna i może spowodować zaczerwienienie i powstanie strupów. Mikrodermabrazja z kolei jest delikatniejsza dla skóry, lecz procedura korekcji zmarszczek musi być powtarzana dla optymalnego efektu. Plusem drugiej metody usuwania zmarszczek jest praktycznie brak efektów ubocznych.

Lasery, czyli potwierdzona skuteczność w walce ze zmarszczkami

Kolejną metodą likwidacji zmarszczek jest zabieg laserowy, którego efektem jest stymulacja produkcji włókien kolagenowych i nowych komórek skóry. Intensywne lasery ablacyjne ranią skórę, dlatego podobnie jak w przypadku dermabrazji, po zabiegu pacjent potrzebuje czasu na dojście do siebie. Mniej intensywne zabiegi laserowe na korekcję zmarszczek podgrzewają skórę, ułatwiając wytwarzanie kolagenu i elastyny.