Likwidacja zmarszczek to jeden z częściej stosowanych zabiegów w medycynie estetycznej. Korekcja zmarszczek można skutecznie i szybko uzyskać zarówno dzięki toksynie botulinowej, wypełniaczom takim jak kwas hialuronowy czy poprzez zabiegi typu mezoterapia igłowa z osoczem bogatopłytkowym.

W jakim wieku można wykonać zabieg?

Zabiegowi, jakim jest likwidacja zmarszczek można poddać się w każdym wieku. Potencjalnymi pacjentkami kwalifikowanymi do zabiegu są osoby z bogatą mimiką górnej części twarzy, w wyniku której tworzą się zmarszczki o różnym zróżnicowaniu. Jednak zabiegi redukcji zmarszczek są wykonywane najczęściej u osób powyżej 30 roku życia. U młodszych osób zabiegi te mogą mieć charakter prewencyjny, ponieważ zmniejszają, ale nie uniemożliwiają mimiki twarzy, która skłania do powstawania zmarszczek.

Na czym polega zabieg korekcji zmarszczek?

Zabieg likwidacji zmarszczek polega na śródskórnym podaniu pod zmarszczkę żelu zawierającego kwas hialuronowy w postaci iniekcji. W efekcie następuje redukcja lub likwidacja zmarszczek poprzez wypełnienie przestrzeni oraz ponownego napięcia skóry.
Wypełnienie pionowych zmarszczek pomiędzy brwiami, tzw. kurzych łapek oraz poziomych zmarszczek na czole może być również z powodzeniem łączone z zabiegiem wygładzania zmarszczek poprzez podawanie iniekcji preparatu toksyny botulinowej, która powodując zmniejszenie napięcia mięśni mimicznych daje pozytywny efekt relaksacji i wygładzenia powierzchni skóry.